Symulacje CFD - SysTECH


Symulacje CFD są obecnie coraz częściej używaną techniką projektowania i doskonalenia produktów. Szeroka gama dostępnego oprogramowania pozwala sprostać nawet zaawansowanym potrzebom użytkowników.

W dobie globalizacji oraz zaostrzającej się konkurencji, dostarczanie wysokiej jakości produktów w krótkim czasie staje się zadaniem kluczowym dla wielu firm.
Z pomocą przychodzą zaawansowane narzędzia komputerowe, które umożliwiają wspomaganie prac na każdym etapie tworzenia projektu.

Narzędzia do Numerycznej Dynamiki Płynów, z ang. określane skrótem CFD poprzez swoją niebywałą elastyczność i wszechstronność są w stanie wspomóc analizę takich zjawisk jak: turbulencja, transfer ciepła, transfer masy, zagadnienia wielofazowe, itd. Analizy CFD są wykonywane na wczesnym etapie projektu, który jest później podstawą do stworzenia prototypu. Wykorzystanie tak zaawansowanych narzędzi pozwala inżynierom na dużą swobodę w podejmowaniu decyzji projektowych. Analizy CFD ograniczają również znacznie koszty wdrożenia produktu poprzez zmniejszenie kosztów prototypów. Daje to ogromną przewagę konkurencyjną, gdyż nie tylko skracamy koszt dostarczenia produktu, ale też wydatnie podnosimy jego jakość. Analizy te mogą również przynieść duże korzyści w udoskonalaniu już dostępnych wyrobów.

Dzięki wykorzystaniu tak zaawansowanych narzędzi można opracować i wdrożyć zupełnie nowe ścieżki tworzenia i rozwoju produktu. Niebagatelną korzyścią jest również skrócenie czasu projektowania oraz szybsze dostarczenie produktu na rynek.

 

Symulacja osadnika

Symulacja osadnika cyrkulacyjnego.
Osadnik ma kształt walca z wewnętrznym stożkiem. Zanieczyszczona ciecz doprowadzana jest jednym wlotem i wychodzi również jednym wylotem. Osad jest zbierany w dolnej części osadnika. Możemy ocenić, czy osadnik pracuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a jeśli nie, to wyróżnić obszary do poprawy. Zebrane dane są zwizualizowane w 3D, więc możemy analizować dowolnie wybrany fragment osadnika lub całość.

 

Symulacja budynków

Symulacja grupy 4 jednorodzinnych budynków wolnostojących.
Budynki posiadają identyczne gabaryty i stoją w jednakowej odległości od siebie. Symulacja przedstawia rozkład ciśnienia oraz profile prędkości i trajektorię opływającego powietrza. Możemy np. po zawietrznej stronie dachu odczytać spadki ciśnienia i przeanalizować jego wrażliwość na zniszczenie. Z uwagi na to, że przetwarzamy dane w 3D, możemy poddać analizie oddziaływanie na dowolnie wybrany budynek, jego fragment, jak również ich ogólny charakter dla całej grupy.

ISO 9001

system jakości

wspiera system jakości ISO 9001 w twojej Firmie

Odpady

przyjazny dla środowiska

wykorzystanie odpadów ogranicza wpływ na środowisko

Zasoby

lepsze wykorzystanie

poprawa wyniku finansowego Firmy

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.